"Engelsiz Sağlık Turizmi Kenti Ankara"
Haymana Çalıştayı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, ÇSGB’nin sözleşme makamı olduğu ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından düzenlenen “Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar” Projesi’nin, "Engelsiz Sağlık Turizm Kenti Ankara" isimli çalıştayı Haymana ilçesinde Midas Termal Otel’de gerçekleştirildi.

Çalıştayının açılışında konuşan Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal da düzenlenen çalıştayın gelecekte yapılacak tüm toplantılara ışık tutacak nitelikte olacağını söyleyerek, değerli katılımcıların düşüncelerinin projenin ilerleyişi ile ilgili olarak etkili ve geliştirici sonuçlar doğuracağını belirtti.

Düzenlenen çalıştayın ilgili kurumlara rapor olarak gideceğine değinen Enginer, "Sağlık turizmi son yıllarda yükselen bir değer. Şehir hastaneleriyle bunları taçlandırmış durumdayız. Ülkemizi ziyaret edecek olan sağlık arayışı içerisindeki insanlara en iyi hizmetin verilmesi noktasında gayret içindeyiz. Bu sürede engelli ve dezavantajlı bireylerin değişen iş hayatında hak ettiği yeri alması noktasında gayret gösteriyoruz. Projemizde verilecek olan eğitimlerin de Sağlık Turizmi Otelcilik alanında yetişmiş insan gücü ortaya çıkararak turizm alanında ferah bir geleceğin inşasına tuğla koyacağımıza eminiz. Aynı zamanda Sağlık Turizmi alanında yurt dışı tanıtım ve piyar çalışmalarının yaygınlaştırılması, tanıtımının sağlanarak kaliteli müşteri ilişkilerini yürütebilecek çağrı merkezi operatörlerinin yetişmesi noktasında da projemizin etkili çıktıları olacaktır." ifadelerini kullandı.

Çalıştaya, Haymana Belediye Başkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Ayhan Metin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları Daire Başkanı,Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Kültür Müdürü ve yardımcısı, Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Müdürlüğü Uzmanı, İşkur Aktif İşgücü Birim uzmanları, Haymana Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yetkilileri, Çankaya RAM psikolojik danışmanları, Yenimahalle RAM Psikolojik Danışmanları, Etimesgut Belediye Proje Ofisi, Polatlı Huzurevi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Haymana Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve merkez hocaları, Dünya Göz Hastanesi Müdürü, Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi, Ege Sağlık Turizm şirketi, BN Danışmanlık yetkilileri, Birleşen Yürekler Derneği Başkanı, HAK-İŞ Engelliler Komitesi Başkanı, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı ve TÜRSAB’ın dışında engelli birey ve aileleri katılım sağlamıştır.

TSTD Proje Haberi
Türkiye Sağlık Turizmi Derneği