18 Mart 2017 tarihinde Türkiye Sağlık Turizmi Derneği'nde Çağrı Merkezi Operatörlüğü Eğitimine yönelik olarak  tanıtım ve kayıt toplantısı gerçekleştirildi. 

Detaylı bilgi için...

"Engelsiz Sağlık Turizm Kenti Ankara" Kızılcahamam Çalıştayı Sona Erdi

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, ÇSGB’nin sözleşme makamı olduğu ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından düzenlenen “Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar” Projesi’nin, "Engelsiz Sağlık Turizm Kenti Ankara" isimli çalıştayı Kızılcahamam Patalya Termal Resort'te gerçekleştirildi.

Çalıştayının açılışında konuşan Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal da düzenlenen çalıştayın gelecekte yapılacak tüm toplantılara ışık tutacak nitelikte olacağını söyleyerek, değerli katılımcıların düşüncelerinin projenin ilerleyişi ile ilgili olarak etkili ve geliştirici sonuçlar doğuracağını belirtti.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş ve kurum müdürleri ve ilgili yetkililerin katılım sağladığı toplantıda konuşan Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal, dernek olarak bir yandan sektörel çalışmalarını sürdürürken bir yandan da farkındalık yaratma, bilinçlendirme senaryoları üzerine projeler geliştirdiklerini ifade etti. Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeye geldiğini belirten Birdal, ''Ülkeye dünyanın dört yanından tedavi amacı ile turistler gelmektedir. 90'lı yıllardan sonra kamu yatırımının yanında sağlık sektörüne de yatırımın arttığı görülebilir. Bu açıdan bakıldığında; Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeye gelindiği müjdelenebilir. Yapım ve işletme bakımından yüksek maliyetleri olan sağlık tesislerinin yurtdışı pazarlara açılması bu maliyetlerin azaltılması noktasında giderek zorunlu bir durum almıştır. Ülkenin coğrafi konumu ve sağlık sektöründeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü sağlık turizminde Türkiye'nin önemli avantajları arasında yer almaktadır'' dedi.

 

Basında Ses Getiren Dev Proje:

"Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar"

Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar Projesi basında büyük çapta ses getirdi. Yerel yetkililerin, sektör uzmanlarının ve sosyal çalışmacıların destek sunduğu birçok toplantı düzenleyerek projenin yaygınlaştırılması sağlandı.

Türkiye Sağlık Turizmi Derneği’nin düzenlediği  “ Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar “ Proje açılış toplantısına uzman panelistlerin katıldı. Protokol konuşmalarının ardından TSTD Başkanı Enginer Birdal, Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu, ÇSGB IKG PRO Daire Başkanı Burak Çağatay Doğan, Avrupa Birliği Delegasyonu Sektör Yöneticisi Caner Demir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Müşaviri Ayhan Metin konuştular. Sonrasında proje Eğitim Koordinatörü Duygu Eshikumo Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar Projesi’nin tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.

Detaylar için...

img_5698Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar Projesi Başlıyor!

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sözleşme Makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan ve Türkiye Sağlık Turizm Derneği tarafından yürütülen Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar projesi 20 Ekim 2016 tarihinde sözleşmelerin proje eğitimleri ile "Sağlık Turizmi" alanında engelli birey istihdamının gerçekleştirilmesi ve mevcut insan kaynağı kalitesinin artması hedeflenmektedir.


 

AB Poje Hibe Uygulama20161026_104000
Süreçleri Eğitimi

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen projelerde hibe uygulama süreçlerinin nasıl yürütülmesi gerektiği ile ilgili eğitim toplantısı düzenlenmiştir.

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen eğitim gündeminde;

• Hibe Programları Uygulamadaki Kilit Aktörler
• Hibe Sözleşmelerinin Yönetimi
• Hibe Programı Uygulama
• İzleme Bilgi Sistemi (MIS)
• Hibe Projeleri İzleme
• Satınalma
• Raporlama

başlık ve içeriklerine değinilmiştir. Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar Projesi uygulama aşamasında rehberlik sağlayacak olan toplantı verimli şekilde sonlanmıştır.