Eğitimleriniz hangi alanlarda verilecektir?

Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayat projesi kapsamında  dezavantajlı/engelli bireylere 3 ay süreli olarak eğitimlerin sunulması planlanmaktadır. Engelli/dezavantajlı 66 bireye alanına yönelik olarak; Çağrı Merkezi Operatörü Eğitimi, Kat Hizmetleri Eğitimi, Mesleki İngilizce Eğitimi verilecektir.


Verilecek olan eğitimlerin sağlık turizmi ile ilgisi nedir?

Türkiye Sağlık Turizmi Derneği “Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayata” isimli proje ile engelli bireylerin mesleki niteliklerini arttırmaya yönelik olarak eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Program dahilinde sektörün artan nitelikli insan kaynakları ihtiyacının karşılanması, turizm sektöründe engelli bireylerin istihdam oranının arttırılması hedeflenmektedir.


Eğitime kimler katılabilecek?

18-45 yaş arası, en az ilkokul mezunu, kişisel bakımına özen gösteren ve kendini geliştirmek isteyen dezavantajlı yaklaşık 66 bireyin  eğitim alarak mesleki becerilerini geliştirmesi hedeflenmektedir.


Eğitimler ücretli midir?

Eğitimler tamamen ücretsizdir.


Eğitim süresi nedir?

Eğitimler her üç modül için 3 ay süreli olarak devam edecek olup; Kat Hizmetleri Eğitimi sonrasında 2 ay süreli olarak uygulamalı eğitim verilmesi planlanmaktadır.


Eğitimler sonrasında istihdam garantisi var mı?

Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar Projesi kapsamında verilecek olan eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır. Eğitim sonrasında da istihdam rehberliği alarak alternatif iş imkanlarını yakalayabilecek olan katılımcılardan bir kısmının da Sağlık Turizmi Çağrı Merkezi ve ilgili tesislerde istihdam edilmesi planlanmaktadır.


Kursiyerlerin tespit ve kayıtları nasıl yapılacaktır?

Katılımcı ile ilgili tüm detayların projenin yılın 4. ve 5. aylarında gerçekleştirilmesi düşünülmektedir. Eğitime katılmak isteyen adayların proje ofisine bizzat başvurarak ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.